Rossignol — co to za firma

Jesteś fanem lub fanką sportów zimowych? W takim razie albo marka Rossignol jest Ci dobrze znana, albo koniecznie powinieneś to nadrobić. Poznaj historię marki i odkryj, dlaczego warto wybierać produkty marki Rossignol.

Historia Rossignol

Rossignol to francuska marka znana przede wszystkim z produkcji sprzętu narciarskiego. Firma, której początki sięgają początków XX wieku, stała się ikoną w branży sportów zimowych. Założona w 1907 roku przez młodego cieślę – Abel Rossignol w Voiron we Francji. Stworzona z miłości do sportów zimowych. Pierwszym produktem były drewniane narty, które szybko zyskały popularność ze względu na swoją jakość. Momentem przełomowym stało się zdobycie przez Emile Allais złotego medalu na mistrzostwach świata w narciarstwie alpejskim i to na nartach marki Rossignol. To sprawiło, że także sportowcy z innych krajów zapragnęli zamawiać te narty, więc sprzedaż ruszyła.

W latach 50. i 60. XX wieku Rossignol wprowadził liczne innowacje, które zrewolucjonizowały rynek. W 1960 roku wyprodukowano pierwszy model nart z metalu — model Allais 60. I to właśnie te narty pomogły Jean Vuarnet zdobyć złoto w 1964 roku podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Kolejny międzynarodowy sukces to było wprowadzenie na rynek nart z włókna szklanego, które cechowały się wyjątkową wtedy jakością.

Marka Rossignol od samego początku była synonimem trwałości i otwartości na innowację. I właśnie dlatego stała się najbardziej rozpoznawalną marką sportową na świecie. Na nartach marki Rossignol jeżdżą do dziś nie tylko sportowcy, ale też amatorzy, którzy kochają sporty zimowe.

Co dalej z marką Rossignol?

Pierwsze zmiany związane z zarządzaniem marką zaszły już w 1956 roku, kiedy to została ona przejęta przez Laurent Boix-Vives. To krok, który pozwolił marce wejść na globalny rynek.

W 2005 roku Rossignol trafiło w ręce firmy Quiksilver, a zaledwie 3 lata później sprzedano markę Bruno Cercley'owi. Od 2013 roku marka Rossignol jest częścią spółki Altor Equity Partners i Boix-Vives.

Produkty Rossignol – 4 najpopularniejsze

Rossignol oferuje szeroką gamę produktów, które obejmują sprzęt narciarski, odzież sportową oraz akcesoria. Firma jest znana z produkcji wysokiej jakości nart zjazdowych i biegowych. Każdy produkt jest wynikiem zaawansowanych testów, dzięki temu zapewnia najwyższą jakość i większe bezpieczeństwo podczas jazdy na stoku.

Narty zjazdowe

Narty zjazdowe Rossignol są uznawane za jedne z najlepszych na świecie. Firma oferuje modele zarówno dla profesjonalistów, jak i dla amatorów. W ofercie znajdują się narty przeznaczone do różnych stylów jazdy, w tym narty race, all-mountain, freeride i freestyle. Każdy z tych modeli został zaprojektowany z myślą o maksymalnym komforcie i bezpieczeństwie w trakcie jazdy.

Narty biegowe

Rossignol jest również liderem w produkcji nart biegowych. Firma oferuje szeroki wybór nart, które są dostosowane do różnych warunków i stylów jazdy. Narty biegowe Rossignol są cenione za lekkość, wytrzymałość i doskonałą przyczepność, co zapewnia płynną jazdę na każdym poziomie zaawansowania.

Kurtka narciarska Rossignol

Wśród odzieży narciarskiej od marki Rossignol dużą popularnością cieszą się kurtki. Wykonane ze specjalnej tkaniny i zawiera 3, a często nawet 4 warstwy. Najbardziej zewnętrzna warstwa jest pokryta impregnacją hydrofobową, która zapewnia wodoodporność. Oprócz tego zawiera także warstwę izolacyjną, membranę oddychającą i podszewkę.

Wśród najważniejszych zalet tych kurtek należy wymienić pas przeciwśnieżny, zamki wentylacyjne czy też kieszeń wewnętrzna na klucze, skipass czy słuchawki. Odzież narciarska Rossignol oferuje wygodę i swobodę ruchów w trakcie uprawiania sportu.

Deski snowboardowe

Wprowadzone na końcu lat 80. Deski snowboardowe Rossignol charakteryzują się nowoczesnym designem i zaawansowaną technologią. Dostępne w różnych modelach, dzięki temu można bez problemu dopasować je do trasy, warunków i rodzaju uprawianego sportu. Zapewniają lepszą stabilność i kontrolę w trakcie jazdy. Szczególnie warto zwrócić uwagę na modele wyposażone w technologię Amptek Auto Turn, która będzie świetnym wyborem dla osób, które doskonale radzą sobie już na desce snowboardowej.

Wpływ Rossignol na rozwój sportów zimowych

Rossignol odegrał kluczową rolę w rozwoju sportów zimowych na świecie. Firma na przestrzeni lat współpracowała z wieloma profesjonalnymi sportowcami, dostarczając im sprzęt najwyższej jakości. Rossignol jest także obecny na czołowych imprezach narciarskich, takich jak Zimowe Igrzyska Olimpijskie i mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym.

Na przestrzeni lat nie tylko francuscy sportowcy osiągnęli sukcesy w swoich dyscyplinach dzięki wykorzystaniu produktów marki Rossignol. Od 1970 roku to niekwestionowany lider wśród producentów nart. Natomiast w 1976 roku sprzedaż przekroczyła magiczną liczbę 1 miliona par nart.

Z czasem marka Rossignol dodała do swojej oferty także produkty takie jak narty nordyckie czy buty narciarskie.

Mówi się, że Rossignol zmienił świat sportów zimowych. I doskonałym potwierdzeniem tego są sukcesy sportowców, którzy startowali, wykorzystując produkty Rossignol – aż 6 złotych medali w narciarstwie alpejskim podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Calgary, a także w Albertville i Lillehammer. Na przestrzeni lat z nart Rossignol korzystali m.in. tacy sportowcy jak Alberto Tomba, Bode Miller, Emile Allais czy Ted Ligetty.

Marka stawia na zrównoważony rozwój

W ostatnich latach Rossignol zwróciło szczególną uwagę na zrównoważony rozwój i ekologię. Firma wprowadziła innowacyjne rozwiązania, których celem miało być zminimalizowanie negatywnego wpływu produkcji na środowisko naturalne. Rossignol deklaruje, że do 2030 roku zmniejszy ślad węglowy o 30%. Z kolei do 2025 roku chce osiągnąć cel w postaci zmniejszenia ilości odpadów o 40%.

Rossignol wykorzystuje wiele naturalnych materiałów np. pierze, puch czy skórę. Wiele materiałów pochodzi też z recyklingu.

Sekretem sukcesu produktów Rossignol są innowacyjność i rozumienie potrzeb odbiorców.

Bestsellery

Śniegowce Moon Boot ICON LOW NYLON
Śniegowce Moon Boot ICON LOW NYLON Śniegowce Moon Boot ICON LOW NYLON
Dostawca
MOON BOOT
Zwykła cena
800,00 zł
Cena sprzedaży
 800,00 zł
Cena jednostkowa
za 
Śniegowce Moon Boot ICON LOW NYLON
Śniegowce Moon Boot ICON LOW NYLON Śniegowce Moon Boot ICON LOW NYLON
Dostawca
MOON BOOT
Zwykła cena
800,00 zł
Cena sprzedaży
 800,00 zł
Cena jednostkowa
za 
Śniegowce Moon Boot ICON LOW GLANCE
Śniegowce Moon Boot ICON LOW GLANCE Śniegowce Moon Boot ICON LOW GLANCE
Dostawca
MOON BOOT
Zwykła cena
900,00 zł
Cena sprzedaży
 900,00 zł
Cena jednostkowa
za 
Śniegowce Moon Boot ICON FAUX FUR
Śniegowce Moon Boot ICON FAUX FUR Śniegowce Moon Boot ICON FAUX FUR
Dostawca
MOON BOOT
Zwykła cena
Wyprzedane
Cena sprzedaży
 1.280,00 zł
Cena jednostkowa
za 
Śniegowce Moon Boot ICON FAUX FUR
Śniegowce Moon Boot ICON FAUX FUR Śniegowce Moon Boot ICON FAUX FUR
Dostawca
MOON BOOT
Zwykła cena
Wyprzedane
Cena sprzedaży
 1.280,00 zł
Cena jednostkowa
za 
Śniegowce Moon Boot ICON LOW FAUX FUR
Śniegowce Moon Boot ICON LOW FAUX FUR Śniegowce Moon Boot ICON LOW FAUX FUR
Dostawca
MOON BOOT
Zwykła cena
Wyprzedane
Cena sprzedaży
 1.190,00 zł
Cena jednostkowa
za 
Śniegowce Moon Boot ICON LOW FAUX CURLY
Śniegowce Moon Boot ICON LOW FAUX CURLY Śniegowce Moon Boot ICON LOW FAUX CURLY
Dostawca
MOON BOOT
Zwykła cena
1.140,00 zł
Cena sprzedaży
 1.140,00 zł
Cena jednostkowa
za 
Śniegowce Moon Boot ICON FAUX CURLY
Śniegowce Moon Boot ICON FAUX CURLY Śniegowce Moon Boot ICON FAUX CURLY
Dostawca
MOON BOOT
Zwykła cena
1.190,00 zł
Cena sprzedaży
 1.190,00 zł
Cena jednostkowa
za